• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ЗНО 2022
  • Типові помилки на ЗНО: не наступи на минулорічні граблі.
типові помилки на ЗНОТой не помиляється, хто нічого не робить. Є така приказка. Однак під час ЗНО нічого робити ніяк не можна, тому доведеться помилятись. Як часто - залежить тільки від вас.

Можна і потрібно спробувати мінімізувати кількість помилок, а досвід 200-бальників показує, що цю кількість можна звести до нуля.

Як?

Добре ознайомитись з типовими помилками екс-учасників ЗНО, щоб не наступити на «граблі». Ось основні з них:

№1. Невміння справлятись з тестами.

Одних лише знань замало для успішної здачі ЗНО. Адже в повсякденному житті учням рідко коли доводиться давати блискавично швидкі відповіді на хитромудрі запитання, до того ж у стані, м’яко кажучи, стресовому. Вчіться проходити тести, знайомтесь з десятками схожих завдань і вибирайте свою стратегію їх вирішення.

№2. Неправильно прочитане завдання

Тиск часу може зіграти погану дружбу, захочеться якомога швидше прочитати завдання, щоб зекономити більше часу на його вирішення. Потрібно уважно, краще двічі, прочитати завдання, щоб дійсно зрозуміти суть, вловити ключові слова і спокійно переходити до пошуку відповіді. Часто непомічена кома чи частка «не» виявляються ворогами вашому балу.

№3. Брак часу

Не знаєте відповіді, не згадується формула, невідоме значення слова – ПРОПУСТІТЬ це завдання, переходьте до наступного. Не витрачайте дорогоцінні хвилини на надто складні завдання. Якщо вони все-таки залишаться в кінці, тоді повернетесь до них і, можливо, прийде осяяння за правильною відповіддю. Або ж просто вгадаєте.

№4. Вибір неправильної відповіді

Через неуважне читання завдання чи тексту, чи варіантів відповіді. Дуже уважно читайте всі варіанти відповіді. Як правило, дві з чотирьох повинні відпасти одразу, а далі шукайте з-поміж двох, що лишились, найбільш ймовірно правильну.

№5. Відсутність правильної відповіді

Бувають такі випадки, коли правильної відповіді ніби й немає. Справа в тому, що розробники тестування зазвичай беруть інформацію з довідників, не з підручників. Несправедливо, скажете ви. Так. Але будемо сподіватись, що таких завдань або не буде, або одиниці. Побороти такі завдання зможе тільки вгадування та логіка. В будь-якому випадку, панікувати і скаржитись, що це не по програмі, безглуздо. Треба «їхати» далі.

№6. Неуважність через втому

Спробуйте налаштуватись на той час, який відведений для певного тестування, так, щоб навіть не думати про «не зможу», «не знаю», бо втомився. Повірте, час пролетить дуже швидко. Втома прийде десь через годину, але треба її заглушити роботою.

Декілька технічних помилок.

№7. Документи!!!

Не полінуйтесь двічі, тричі перевірити і зібрати всі необхідні документи.

№8. Технічні засоби

Ніяких телефонів, навушників та інших пристроїв. Про це вже стільки писали, однак все одно є випадки скасування можливості продовжувати тестування через такі грубі порушення правил проходження ЗНО. Тому зайвий раз і нагадуємо.

Є інша категорія помилок, які від абітурієнтів не залежать, однак змушують бути дуже уважними, так би мовити, експертами).

Помилки є й у посібниках для підготовки. Це одна з проблем, яку намагались та намагаються вирішити у регіональних ЦОЯО. Пропонуємо переглянути та дізнатись у посібниках з яких предметів найчастіше зустрічаються помилки, та як все-таки краще готуватись.

Успіхів вам та нуль помилок!

Інформація з сайту: http://znoclub.com/pidgotovka-do-zno/356-tipovi-pomilki-na-zno-ne-nastupajte-na-minulorichni-grabli.html

Кiлькiсть переглядiв: 350

Коментарi