• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Державні символи

Державні символи України

Три основні символи України – її національний герб, прапор, гімн – мають давню й цікаву історію. Герб – це знак держави, міста. Прапор – державне знамено. Гімн – державна урочиста пісня.

Державний Прапор України

/Files/images/1_526.jpg

Державний Прапор України – це синьо-жовтий прапор. Поєднання цих двох кольорів зустрічається на гербах і прапорах нашого народу не лише за часів козацької вольниці, а й набагато раніше – за княжої доби української держави. Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба-зерна, що дає життя всьому сущому на землі. Жовтий колір – це ще й колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б життєдайний хліб. Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба, де живе-розкошує, приносячи радість усім, жовтогаряче сонце.
Одним словом, колір жовтий – колір хліба, життя, а блакитний колір – це колір неба, колір миру. Тому, мабуть, народ України й вибрав поєднання цих кольорів для свого національного прапора.

Державний Герб України

/Files/images/383836554.jpg

Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького.

19 лютого 1992 року Верховною Радою України ухвалена постанова "Про Державний Герб України", якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» i, відповідно, головний елемент великого герба.

Малий

/Files/images/герб Украины.jpg

Державний Герб України – Тризуб. Золотий тризуб на блакитному тлі як символ влади – дуже давній знак. Він зустрічається ще з часів Київської Русі, зокрема на монетах київського князя Володимира Великого, який жив більше тисячі років тому. Отже, нашому Гербу – більше тисячі літ!

Державний Гімн України

Державний Гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського. Національний гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності, яку більше століття тому написали поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький. Слова гімну були надруковані вперше в 1863 році і оселились в серцях українців, як величніша пісня до сьогодні.

Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І покажем, що ми браття, козацького роду!

Станем, браття, всі за волю, від сяну до Дону,
В ріднім краю панувати не дамо нікому.
Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,
Ще на нашій Україні доленька наспіє.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І покажем, що ми браття, козацького роду!

А завзяття, праця щира свого ще докаже,
Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже.
За Карпати відіб`ється, згомонить степами,
України слава стане поміж народами.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І покажем, що ми браття, козацького роду!

/Files/images/slavaUkr.jpg

Урочисте вітання звучить так: Слава Україні! – Героям слава!

Кiлькiсть переглядiв: 2395

Коментарi