• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Соціально-психологічна служба
Психологічна служба в структурі освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я школярів.
Мета психологічної служби: виявлення та створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості.

Психологічна служба забезпечує систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її діяльності та поведінки з урахуванням вікових, інтелектуальних фізичних та інших індивідуальних особливостей особистості.

Завдання психологічної служби:

а) сприяти повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі; створювати умови для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;
б) забезпечувати індивідуальний підхід до кожної дитини на основі психолого-педагогічного вивчення;
в) здійснювати профілактику й корекцію відхилень в інтелектуальному та особистісному розвитку дитини. Основні види діяльності психологічної служби
Діагностика – психологічне обстеження учнів, колективу, визначення причин, що ускладнюють їх розвиток та навчання.
Корекція – здійснення психолого-педагогічних заходів з метою усунення відхилень у психофізіологічному та індивідуальному розвитку і поведінці, схильності до залежностей та правопорушень, подолання різних форм девіантної поведінки, формування соціально-продуктивної життєвої перспективи.
Профілактика – своєчасне попередження відхилень у психофізичному розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям у навчально-виховному процесі.
Консультативно-методична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання та виховання дітей.
Просвітницька робота – пропагандистська робота з підвищення психологічної культури в навчальних закладах.
Превентивне виховання — мета якого формування в учнів орієнтації на здоровій спосіб життя, захист психічного здоров’я, профілактика алкоголізму, наркоманії, СНІДу і злочинності серед неповнолітніх. Діяльність психологічної служби спрямувати на проблемне питання школи: «Використання сучасних педагогічних технологій у навчально-виховному процесі».

/Files/images/психологія_1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 852

Коментарi